Hrady, zámky, kaštiele a ostatné pamiatky na Slovensku
Momentálne si môžete prezerať 281 pamiatok z 9586 všetkých pamiatok SR.
Hlavná stránka » Vyhľadávanie pamiatok » Detail pamiatky

Detail pamiatky

Adamovce kaštieľ

Adamovské Kochanovce kaštieľ v miestnej časti Adamovce


Kraj: Trenčín | Okres: Trenčín | Obec: Adamovské Kochanovce

Stručný popis:
V jednej z bývalých obcí, z ktorých vznikli dnešné Adamovské Kochanovce – v Adamovciach je barokový kaštieľ.
História:
Typ tohto barokového kaštieľa, postaveného okolo polovice 18.storočia, sa podstatne neodchyľuje od kaštieľov z obdobia svojho vzniku. Posledným vlastníkom bola rodina Noris Sizzo. Po vykonaní opravných prác, ba doplnením bočného krídla v roku 1958 patrí ku kaštieľom so zabezpečenou ďalšou životnosťou.
Interiér:
Chodby majú zachované bežné valené lunetové klenby a rovné stropy.
Exteriér:
Od celkom bežných barokových kaštieľov sa odlišuje tým, že jeho dispozíciu obdĺžneho pôdorysu s dvoma krátkymi bočnými krídlami zvýrazňuje navonok aj v interiéri prevýšená a zdôraznená stredná časť. V stavbe dominuje ústredný zvýšený rizalit s tympanónom a s kupolovitou strechou zakončenou laternou. Jednoposchodová budova má v strede interiéru slávnostnú sálu.
Súčasný stav:
Teraz je v ňom umiestnený ústav sociálnej starostlivosti.


Základné informácie / Prístup a okolie / Expozície
 

 

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

News item headlined "KUDOS

News item headlined "KUDOS TO NAJIB AND TEE KEAT" on page N3 hails move by government to release PKFZ findings in entirety. This news item security+ also includes fawning commendations to both PM Najib and you. Nothing wrong with that except that your journalists seem to have completely forgotten or ignored the role of those who initially rhct study guide exposed this scandal and over the years persisted to make sure that this scandal was not swept under the carpet. As I remember, this scandal was first exposed many years ago by Lim Kit Siang, Malaysiakini, The Sun (not necessarily in that order) and perhaps some others(definitely non-BN). In fact I remember that those from BN, especially MCA initially tried to either downplay the scandal or deny there was any impropriety. I find it disappointing pmp dumps that your Star's reports have not acknowledged the contribution of all those non-BN entities who first exposed this scandal and spend a lot of their energy making sure that the scandal was not swept under the carpet and forgotten. Is rhce exam questions it because the Star's journalists are ignorant or is it because they are trying to make you look great at the expense of others who are also deserving of some credit?

Od celkom bežných

Od celkom bežných barokových kaštieľov sa odlišuje tým, že jeho dispozíciu obdĺžneho pôdorysu s dvoma krátkymi bočnými krídlami zvýrazňuje navonok aj v interiéri prevýšená a zdôraznená stredná časť. V stavbe dominuje ústredný zvýšený rizalit s tympanónom a s kupolovitou strechou zakončenou laternou. Jednoposchodová budova má v strede interiéru slávnostnú sálu. 640-460 IIUC
646-046 ARSAM
650-195 SMBEN
642-681 AWLANSE
650-251 LCSAUC
642-072 CUDN
642-437 CVOICE
650-568 WSFE
646-656 WAASAM
642-481 CRMC
642-971 DCNID
642-627 IPS v7.0
642-631 AWLANFE
642-983 DCUCI
642-447 CIPT1
642-731 CUWSS
642-647 VPN
650-575 LCSAS
642-661 BGP
642-067 ARSFE

www.zamky.sk   www.slovaktourservice.sk   www.pamiatky.net
Tento portál bol vytvorený s finančnou pomocou Európskej únie. Za obsah tohto portálu je výhradne zodpovedný server Zamky.sk - Pamiatky.net a za žiadnych okolností nemôže byť povaožvaný za stanovisko Európskej únie. RSS
© 2007 Copyright Zamky.sk - Pamiatky.Net,