Hrady, zámky, kaštiele a ostatné pamiatky na Slovensku
Momentálne si môžete prezerať 281 pamiatok z 9586 všetkých pamiatok SR.
Hlavná stránka » Vyhľadávanie pamiatok » Detail pamiatky

Detail pamiatky

Bernolákovo kaplnka

Kaplnka memoriálna, kaplnka Sv.Anny


Kraj: Bratislava | Okres: Senec | Obec: Bernolákovo

Stručný popis:
Barokovo-klasicistická oktogonálna kaplnka v parku obce Bernolákovo.
História:
Memoriálnu kaplnku sv. Anny dal vybudovať gróf Esterházy v severozápadnom cípe parku v roku 1724. Kaplniek tohoto druhu sa zachovalo u nás veľmi málo.
Interiér:
Hlavný oltár s obrazom sv.Anny Samotretej z polovice 18.storočia. Kaplnka má bohatý barokový inventár z druhej polovice 18.storočia.
Exteriér:
Baroková stavba centrálneho polygonálneho pôdorysu s obdĺžnikovým presbytériom, ktoré je zaklenuté pruskou klenbou. Loď je krytá kupolou. Fasáda je členená nárožným pilastrami s rímsovou hlavicou. Nad portálom je tympanón, v ktorom je reliéf anjela s kartušou.
Súčasný stav:
V súčasnosti by mala slúžiť na cirkevné obrady. Pri našej návšteve 7/2006 práve maľovali interiér kaplnky.


Základné informácie / Prístup a okolie / Expozície
 

 

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

on kolísavý charakter

on kolísavý charakter kultúrny a politický zemepis Európy, spolu s skutočný rozsah fyzického povrchu kontinent od Atlantiku po Ural, znamená, že pojem európskeho centra rôzne výklady. Vo fyzických termínoch, pretože kontinent je tradične považovaný za siaha od 10 ° západnej dĺžky a 60 ° testking PK0-002 východnej dĺžky a 70 ° na 35 ° severnej šírky, jeho centrum je niekde v blízkosti poľského mesta Lublin. Pozemok koncepcie poľsko-litovskej spoločenstiev v roku 1569-politické spojenectvo z veľkej časti zodpovedný za politickú tvár stredoeurópskej kultúry v ranom novoveku-Lublin oblasť oznámiť sa nový vek sa stavbou modelu mesta v súlade s "ideálny" plán kancelár Jan Zamoyskich.testking 70-448 V centre veľkých stredovekých sever-juh a východ-západ obchodných ciest, je to Zamosc, navrhnutý Bernardo Morandi v Padove (neskoré 1570s, postavený 1579-1640s). Do osemuholníka múrov a priekopy, Morandi výklad teórie renesančnej architektúry v Serlio a Vignola videl mestský priestor rozdelený na regulovaný komerčných a rezidenčných štvrtí, testking E20-340 ktorých osi boli poznačené paláca Zamoyskich, Kolektívna kostol, akadémie, synagóga, radnica, a dve trhovisko. Univerzalistické vízia geometrickej harmónie, čo sa zhodovalo s jeho vzniku Zamoyskich Poľskej republiky vznešených, zahŕňal aj výstavbu arménskej, jezuita, gréckej a ruskej pravoslávnej cirkvi.

Hi Tiffany jewelry is best

Hi Tiffany jewelry is best online UK Tiffany Store where you can buy discount tiffany,including Tiffany Necklaces, Pendants, Rings, Earrings and more. tiffany jewellery tiffany co links of london Ed Hardy Clothing tiffany jewelry

Ako prvý na svete Armani

Ako prvý na svete Armani hotel bol otvorený tento rok v nič iného ako najvyššou stavbou sveta, Burj Khalifa, čo je exkluzívny titul fabric curtains je na svete najvyšší hotel tiež. Ako sa hovorí, že na svojich internetových stránkach, 'z miestnosti návrhov na carfeully vybraných textílií a tkanín, každý aspekt hotel znáša Armani osobné pečiatka.' Spolu s 160 izieb silk curtains a apartmánov, Armani Hotel je tiež domov pre in-house spa, čokolády, galérie a upscale salónik.

www.zamky.sk   www.slovaktourservice.sk   www.pamiatky.net
Tento portál bol vytvorený s finančnou pomocou Európskej únie. Za obsah tohto portálu je výhradne zodpovedný server Zamky.sk - Pamiatky.net a za žiadnych okolností nemôže byť povaožvaný za stanovisko Európskej únie. RSS
© 2007 Copyright Zamky.sk - Pamiatky.Net,