Detail pamiatky

  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/common.inc(1352) : eval()'d code on line 303.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/common.inc(1352) : eval()'d code on line 327.
od admin
Warning: pg_query() [function.pg-query]: Query failed: ERROR: relation "system" does not exist LINE 1: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' ^ in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/database.pgsql.inc on line 125

Warning: ERROR: relation "system" does not exist LINE 1: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' ^ query: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/database.pgsql.inc on line 144

Jurko rotunda

Locus Durco, rotunda Jurko

Rotunda Jurko Kraj: Nitra | Okres: Topoľčany | Obec: Nitrianska Blatnica

Prístup:
Rotunda sa nachádza v horách pod hrebeňom vrchu Marhát v pohorí Považský Inovec nad obcami Vozokany a Nitrianska Blatnica. K rotunde je najľahší prístup z obce Nitrianska Blatnica po zelenej turistickej značke.
Mapa:
GPS súradnice N 48° 35.085' E 17° 57.805' .

Ak máte track log pre GPS, možete ho pridať.
Akciové pobyty :
Služby:
kultúra, vystúpenia súborov, ... táborenie piknik rodinný výlet bicykel na koni 
Ostatné zaujímavosti:
Každoročne v nedeľu po sviatku sv. Juraja / 24. apríla / sú konané púte, ktorých viac ako 500 ročná tradícia nebola prerušená ani za bývalého režimu.
Adresa a kontakt:
Nitrianska Blatnica
Nitrianska Blatnica


Základné informácie / Prístup a okolie / Expozície
 

 

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".
napísal fenton82, Št, 07/01/2010 - 07:16

Hlavnou náplňou činnosti nášho združenia je záchrana a propagácia starorománskej pamiatky – HP0-J24 Rotundy svätého Juraja. Vznik rotundy je datovaný na 1. tretinu 9. storočia. Nachádza sa v horách pod hrebeňom vrchu Marhát v pohorí Považský Inovec nad obcou Nitrianska Blatnica.NS0-163 K rotunde je najľahší prístup z obce po zelenej turistickej značke. Každoročne v nedeľu po sviatku sv. Juraja sa tu konajú púte, NS0-153  ktorých viac ako 500- ročná tradícia nebola prerušená ani za bývalého režimu.

napísal bryson, Po, 06/09/2010 - 17:36

Show off your inner tomboy.

A ruffly skirt becomes a little more rough-and-tumble when paired with stronger accessories, trendy style like a fitted blazer and statement sandals. “To contrast with the girly skirt and blouse I added a pakistani clothes online tuxedo-inspired jacket and lace-up sandals for a little edge,” says Joelle. Show some skin—just not too much! “It’s fun to show a little leg when embroidered salwar kameez going on a date, especially when the weather gets warmer in the spring,” says Joelle. salwar kurta “But it’s good to keep everything else a little more covered up—so I paired a minidress with a soft ruffled cardigan, a black leather jacket and black booties.”