Hrady, zámky, kaštiele a ostatné pamiatky na Slovensku
Momentálne si môžete prezerať 281 pamiatok z 9586 všetkých pamiatok SR.
Hlavná stránka » Vyhľadávanie pamiatok » Detail pamiatky

Detail pamiatky

Súľov kostol

kostol Sv.Michala


Kraj: Žilina | Okres: Bytča | Obec: Súľov

Stručný popis:
Renesančný r.k. kostol Sv.Michala z roku 1616 v Súľove-Hradnej.
História:
Katolícky kostol, pôvodne renesančný bol postavený v roku 1616 a prestavaný v rokoch 1780-1792.
Interiér:
Hlavný oltár sv.Michala a bočný oltár P.Márie sú barokové z 18. storočia.
Exteriér:
Jednoloďový kostol má polygonálny uzáver presbytéria a predstavanú vežu. Oba priestory sú zaklenuté valenou klenbou s lunetami, ktorá dosadá na rímsu zdvojených pilastrov. Predstavaná veža má jedno pole krížovej klenby. Kostol má polkruhovo zakončené okná a veža má štrbinové okienka a v hornej časti združené renesančné okná. Vo veži sú pôvodné renesančné dvere s portálom s rôznymi nápismi - najstarší je z roku 1628.


Základné informácie / Prístup a okolie / Expozície
 

 

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Mesto Nové Město nad

Mesto Nové Město nad Metují sa nachádza v severo-východ od Čiech v blízkosti Orlických horách, ktoré vytvárajú majestátne panorama tejto oblasti. Jan Černčický z nášho mesta Kácov založená v roku 1501. comptia exams Bol postavený na vysokom skalnatom polostrove vybiehajúcom do rieky Metuje na všetkých troch stranách. Bohužiaľ, ibm exams tento pôvodné drevené mesta vyhorela v roku 1526. Po požiari rodinného Pernštejna začala prestavba mesta v renesančnom štýle. Asi 10.000 ľudí žije v našom meste. Okolie Nové Město nad Metují ponúka tiež veľmi zaujímavé turistické zaujímavosti. Tam je malý drevený kostol roku 1553 vo Slavoňov s vynikajúcou interiérové dekorácie, hp exams pútnické miesto zvané Rokol. Chôdza proti prúdu rieky Metuje, možno dosiahnuť Peklo (Hell) Valley a odpočinku v reštaurácii Peklo.

www.zamky.sk   www.slovaktourservice.sk   www.pamiatky.net
Tento portál bol vytvorený s finančnou pomocou Európskej únie. Za obsah tohto portálu je výhradne zodpovedný server Zamky.sk - Pamiatky.net a za žiadnych okolností nemôže byť povaožvaný za stanovisko Európskej únie. RSS
© 2007 Copyright Zamky.sk - Pamiatky.Net,